ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I ŚRODOWISKO

Misją marki MARIAFOLTA jest zrównoważony rozwój i dbałość o otoczenie. Rozwijamy się, idąc pod prąd zmieniającym się co sezon trendom, tworząc z szacunkiem dla środowiska, wykorzystując naturalne surowce, a także działając w atmosferze dobrych relacji międzyludzkich, które są dla nas bardzo ważne. Poznaj lepiej nasze działania.

Materiały

W MARIAFOLTA stawiamy na tkaniny wysokiej jakości, które dzięki niej posłużą wiele lat, a nawet będą mogły być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wierzymy w klasykę i długowieczność! Kolekcje szyjemy z naturalnych tkanin, takich jak jedwab, szlachetna wełna charmelaine z pierwszego strzyżenia (virgin wool), ekologiczny bambus, do którego produkcji nie wykorzystuje się pestycydów, czy powstający z celulozy cupro. Mają one doskonałe właściwości higroskopijne, czyli pochłaniające wilgoć, a także oddychające, są pozbawione plastiku i tym samym bezpieczne dla otoczenia. Wyjątek w swoim pochodzeniu stanowi triacetat - tkanina syntetyczna, łącząca w sobie poliamid i acetat. Jednak nawet ona powstaje z modyfikacji celulozy, w wyniku czego otrzymujemy niezwykle trwały, odporny na zmechacenia materiał, który będzie służył wiele lat, bez utraty kondycji.

Produkcja

Produkujemy lokalnie, współpracując z warszawskimi pracowniami krawieckimi. Szyjemy na małą skalę oraz na indywidualne zamówienie. Wszystko po to, aby uniknąć nadprodukcji i niepotrzebnego magazynowania ubrań. Każdą rzecz szyjemy bezpośrednio po zamówieniu. Niekiedy na zamówione ubranie trzeba poczekać trochę dłużej, ale wierzymy, że taki model biznesowy zdecydowanie ma sens w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Relacje

Mają one dla nas kluczowe znaczenie. Współpracujemy ze stałymi, lokalnymi podwykonawcami i zaprzyjaźnionymi konstruktorkami - specjalistkami w swojej dziedzinie. To relacje, które utrzymują się od początku istnienia marki. Wszystkim naszym podwykonawcom gwarantujemy godziwe wynagrodzenie.

Ponadczasowość

MARIAFOLTA to klasyczne kroje i zawsze aktualne kolekcje, które nie zmieniają się co sezon. Ubrania, które powstały na samym początku, wciąż są dostępne w sklepie. Wierzymy, że prostota i klasyka obronią się zawsze - zarówno w kontekście swojej ponadczasowości, jak i dbałości o środowisko. Mniej znaczy więcej.

Opakowania

Nasze produkty pakujemy w papierowe bibuły i torby z karbowanej tektury, a materiały promocyjne drukujemy na wysokiej jakości papierze.

Dbanie o odzież to dbanie o środowisko

Długowieczność ubrań to nie tylko dobrej jakości tkaniny, ale także proces ich przechowywania i dbania o nie. Pierz ubrania (nie tylko te z metką MARIAFOLTA) wtedy, gdy naprawdę tego potrzebują. Pamiętaj, że często wystarczy dobre przewietrzenie, aby zyskać świeżość i pozbyć się zanieczyszczeń - to nie tylko przedłuży ich trwałość, ale będzie lepsze dla środowiska. Jeśli ubrania wymagają porządnego czyszczenia - polecamy pranie na sucho w pralniach ekologicznych.